Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych słuchawek przewodowych dousznych

Zanim wynaleziono technologię przesyłającą dźwięk bez potrzeby użycia przewodów, niegdyś jedyną dostępną opcją były słuchawki przewodowe. Dziś dla niektórych to nadal jedyne słuszne rozwiązanie ze względu na kilka zalet. Tego typu akcesoria kosztują o wiele mniej niż słuchawki bezprzewodowe. Użytkownicy nie muszą się także martwić o regularne ładowanie akumulatora ani o problemy z łącznością. Ponadto modele douszne bez ogonków są na tyle małe, że łatwo jest je zgubić.

W rzeczywistości niektórzy ludzie zawsze będą preferować jakość dźwięku i niezawodność dobrej pary przewodowych słuchawek dousznych.  Minusem jest to, że kable mogą się plątać. Tego typu modele są dostępne w różnych przedziałach cenowych – od tanich do bardzo drogich. Aby wybrać odpowiednie słuchawki douszne przewodowe, ranking dostarcza wielu przydatnych informacji. Świetny dźwięk nie zawsze musi pochodzić z dużych głośników. Niewielkie douszne modele oferują lepszą izolację akustyczną i szersze pasmo przenoszenia niż zamknięte słuchawki nauszne.

Czym kierować się przy wyborze słuchawek dousznych przewodowych? 

Istnieje kilka czynników, które wpływają na cenę zestawu słuchawkowego audio. Jednak nie tylko kwota stanowi czynnik decydujący, ale także jakość czy oferowane przez model funkcje. Wiedza, na co należy zwrócić uwagę przed zakupem słuchawek, jest bardzo ważna – w ten sposób możesz kupić model, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom, i to nie tylko dlatego, że jest tani lub pięknie wygląda, ale dlatego, że oferuje jakość dźwięku, jakiej wymagasz. To właśnie ona stanowi najważniejszą cechę, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze między różnymi modelami słuchawek. Dziś ta kwestia zależna jest od wielu czynników, a zestawy słuchawkowe produkowane obecnie są wyposażone w różnego rodzaju zaawansowane technologie, które pomagają jeszcze bardziej poprawić jakość dźwięku. 

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze słuchawek jest wygoda. Na przykład, jeśli słuchasz muzyki godzinami i chcesz cieszyć się ulubionymi utworami bez konieczności zdejmowania zestawu co kilka minut, będziesz potrzebować wygodnego modelu, z doskonale dopasowanymi nausznikami do uszu. Aby wybrać pozycję, która w pełni Cię zadowoli, zapoznaj się z przygotowanym rankingiem. Poniżej znajdują się świetne modele, które spełniają wszystkie warunki najlepszych słuchawek przewodowych dousznych.

Słuchawki przewodowe douszne – ranking

5. Apple EarPods Lightning 

Słuchawki EarPods ze złączem Lightning zostały zaprojektowane tak, aby były wygodniejsze dla większej liczby osób niż jakiekolwiek inne modele douszne. Głośniki wewnątrz zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby zmaksymalizować wydajność dźwięku oraz zminimalizować utratę jakości, co oznacza, że otrzymujesz najlepsze możliwe brzmienie. Słuchawki zapewniają łatwy dostęp do przycisków, dzięki czemu możesz wygodnie regulować głośność, sterować odtwarzaniem czy odbierać i kończyć połączenia jednym przyciskiem.

4. Sennheiser CX 300S

Doskonały wybór dla tych, którzy mają ograniczony budżet, a nadal zależy im na wysokiej jakości. Słuchawki przewodowe Sennheiser CX 300S wytwarzają zaskakująco głęboki i mocny bas, co zwykle nie ma miejsca w przypadku dousznych modeli. Nie chodzi jednak tylko o najniższe tony, ale także o bardzo dobrą jakość dźwięku – wokal również zostaje przyjemnie podbity. Dzięki zakresowi częstotliwości od 10 do 22000 Hz i impedancji 16 omów te słuchawki zapewniają całkiem przyzwoite pasmo przenoszenia, które jest odpowiednie dla wszystkich rodzajów utworów. Dzięki CX 300S otrzymujesz to, za co zapłaciłeś – ładne i niedrogie słuchawki mogące Ci służyć przez wiele lat.

3. Marshall Mode EQ

Przewodowe słuchawki douszne przeznaczone do podróży, ale także do codziennego użytku w domu. Zostały wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu są lekkie i wytrzymałe. Dopasowanie dźwięku do własnych upodobań jest łatwe dzięki czterem trybom korektora: Bass Boost, Crisp & Clear, Warmth i Amplify. Jeśli słuchasz muzyki z telefonu lub tabletu, możesz dotknąć jednego z nauszników, aby wstrzymywać lub odtwarzać utwory, a także zmieniać poziom głośności. Ponadto masz możliwość użycia korektora trybu Marshall do grania w gry wideo z dźwiękiem pozycyjnym 3D, który brzmi, jakby dochodził ze wszystkich kierunków.

2. SOUND MAGIC E80

Wyrafinowane, stylowe i wygodne słuchawki douszne o wyjątkowym brzmieniu. Model ten cechuje ergonomiczny kształt, który zapewnia najwygodniejsze dopasowanie do ucha. Dynamiczne głośniki mają szeroki zakres częstotliwości w połączeniu z bogatym i mocnym basem oraz czystymi tonami wysokimi. Jakość dźwięku jest porównywalna z dynamiką najwyższej klasy w swoim segmencie cenowym. Konstrukcja „douszna” zapewnia, że dźwięk nie przedostaje się do otoczenia i nie powoduje dyskomfortu u innych. Jednocześnie całkowicie izoluje Cię od wszelkich dźwięków z zewnątrz, dzięki czemu możesz w pełni zanurzyć się w ulubionej muzyce.

1. JBL T205

JBL T205 to słuchawki o doskonałym dopasowaniu i dźwięku JBL Pure Bass. Model posiada płaski, nieplączący się kabel. Pakiet zawiera trzy rozmiary wkładek dousznych, dzięki czemu możesz wybrać te najlepiej dopasowane do Twojego ucha. Uniwersalny pilot z jednym przyciskiem i mikrofonem umożliwia odbieranie połączeń oraz zarządzanie muzyką, a kabel magnetyczny pozwala nosić słuchawki na szyi, gdy nie są używane. Prezentowany model został wyposażony w dynamiczny przetwornik 8,7 mm i pasmo przenoszenia 20 Hz-20 kHz, co zapewnia wysoką jakość dźwięku. Posiada impedancję 16 omów, czułość 96 dB SPL/1 mW przy 1 kHz i maksymalną moc wejściową 5 mW. To akcesorium jest kompatybilne z systemami Android, iOS oraz innymi urządzeniami mobilnymi. Ze względu na wszystkie atuty to właśnie te słuchawki douszne przewodowe należą do najczęściej wybieranych modeli.