Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych mikrofonów do komputera ranking maj

Być może zastanawiasz się, dlaczego potrzebujesz mikrofonu do komputera. Istnieje wiele powodów, od chęci nagrania głosu do późniejszego odtworzenia, po prowadzenie profesjonalnych połączeń konferencyjnych ze współpracownikami. Chociaż korzystanie z wbudowanego mikrofonu w komputerze może być kuszące, nie zawsze jest to najlepsza opcja. Jakość dźwięku będzie słaba i może się okazać, że wychwytuje każdy najmniejszy hałas, który dzieje się wokół ciebie.

Lepszym wyborem jest zakup zewnętrznego mikrofonu, który można podłączyć bezpośrednio do komputera lub laptopa. W tym artykule przyjrzymy się 5 najlepszym mikrofonom komputerowym dostępnym obecnie na rynku. Mając najlepszy mikrofon komputerowy, możesz nawet używać mikrofonu komputerowego do przeprowadzania wywiadów przez Skype w ramach swojej pracy jako ankieter w internetowym serwisie informacyjnym. 

Rodzaje mikrofonów komputerowych 

Istnieją trzy główne typy mikrofonów komputerowych, z których każdy ma swoje zalety i wady.

  • Mikrofony pojemnościowe – Ten rodzaj mikrofonu jest najbardziej czuły i wszechstronny i jest zwykle używany w studiu nagraniowym. Jednak mikrofony pojemnościowe nie są dobrze przystosowane do komputerów, ponieważ wymagają zasilania do działania. Mikrofony pojemnościowe również kosztują więcej niż pozostałe dwa typy. Jednak najlepszy mikrofon do komputera to właśnie ten rodzaj. 
  • Mikrofony dynamiczne – Podobnie jak mikrofony pojemnościowe, mikrofony dynamiczne są wszechstronne i mogą być używane do różnych zastosowań. Jednak mikrofony dynamiczne są mniej czułe niż mikrofony pojemnościowe, co powoduje, że dźwięk jest mniej czysty, ale nadal stosunkowo wysokiej jakości. Mikrofony dynamiczne nie potrzebują zasilania do działania, co czyni je idealnymi do komputerów. Shure SM58 to przykład mikrofonu dynamicznego.
  • Mikrofony wstęgowe – Są podobne do mikrofonów dynamicznych pod tym względem, że nie wymagają zasilania do działania; jednak nie są tak wszechstronne. Mikrofony wstęgowe mają stałą charakterystykę częstotliwościową, której nie można regulować za pomocą ustawień korektora lub innych narzędzi programowych, dzięki czemu dźwięk jest ciepły i klasyczny, ale niezbyt czysty i wyraźny. Znajdziesz mikrofony wstęgowe używane najczęściej z instrumentami akustycznymi, takimi jak skrzypce i wiolonczele.

TOP 5 najlepszych mikrofonów do komputera

Wybór mikrofonu nie jest tak prosty, jak się wydaje. Jasne, najdroższe z pewnością zapewnią najlepszą jakość dźwięku i wyrazistość, ale trzeba też wziąć pod uwagę swoje potrzeby. Oto ranking mikrofonów komputerowych, z którego z pewnością każdy znajdzie mikrofon dla siebie. 

5. Audio-Technica AT 2020 USB Plus

To bardzo dobry mikrofon za niewielkie pieniądze. Może być używany nie tylko jako mikrofon komputerowy, ale również studyjny. Z łatwością podłączysz go do dowolnego interfejsu z wejściem XLR, a doskonale sprawdzi się przy nagrywaniu wokali i instrumentów muzycznych! Jakość dźwięku tego mikrofonu jest świetna: ma bogatą charakterystykę niskich częstotliwości, czyste tony wysokie i bardzo dobrą szczegółowość w zakresie średnich częstotliwości. Podobnie jak Blue Yeti i Audio Technica AT2020USB+ ma charakterystykę kardioidalną, co oznacza, że przechwytuje dźwięki tylko z jednego kierunku (przed mikrofonem).

4. Trust GXT 232 Mantis

Mikrofon komputerowy Trust GXT 232 Mantis umożliwia komunikację z innymi graczami lub przyjaciółmi za pomocą krystalicznie czystego dźwięku. Posiada również funkcję wyciszania, dzięki czemu z łatwością włączysz i wyłączysz mikrofon. Elastyczne ramię umożliwia dowolne ustawienie mikrofonu. Mikrofon komputerowy Trust GXT 232 Mantis jest idealny dla każdego, kto chce wyraźnie mówić podczas grania lub rozmawiania przez Skype.

3. HyperX Quadcast

Mikrofon komputerowy HyperX Quadcast to doskonała opcja dla streamera lub kogoś, kto nagrywa podcasty. Ma wbudowane mocowanie przeciwwstrząsowe, co oznacza, że nie odbiera żadnych wibracji z biurka ani klawiatury, a ponadto ma cztery różne charakterystyki kierunkowości, dzięki czemu możesz wybrać rodzaj nagrania, które chcesz wykonać (stereo, kardioida, dookólna lub dwukierunkowa) w zależności od sytuacji. Jakość dźwięku jest całkiem dobra i ma funkcję „dotknij, aby wyciszyć”, jeśli chcesz mieć możliwość szybkiego i łatwego wyciszenia.

2. Boya BY-M800

Ten mikrofon nadaje się do vlogowania i filmów na YouTube. Pasmo przenoszenia tego przypinanego mikrofonu wynosi od 80 Hz do 15 kHz. Dookólna charakterystyka kierunkowości zapewnia, że mikrofon może rejestrować Twój głos. Czułość mikrofonu BY-M800 wynosi -20 dB ± 3 dB. Możesz używać tego mikrofonu na prawie każdej kamerze z gniazdem 3,5 mm i zamienić go w kamerkę internetową z wbudowanym mikrofonem.

1. Mikrofon Blue Yeti 

Dla profesjonalistów zajmujących się lektorem, podcastów i muzyków mikrofon Blue Yeti jest najlepszym i najbardziej wszechstronnym mikrofonem na rynku. Każdy ranking mikrofonów do komputera zawiera Mikrofon Yeti, który jest najbardziej polecany.  W przeciwieństwie do innych mikrofonów, Blue Yeti ma cztery różne tryby nagrywania: stereofoniczny, kardioidalny, dookólny i dwukierunkowy. Każdy tryb nagrywania może być używany do innego celu: tryb stereo odbiera dźwięk pod każdym kątem; tryb kardioidalny redukuje szumy tła i pozwala na cichsze nagrania; tryb dookólny rejestruje dźwięk ze wszystkich stron; zapisy w trybie dwukierunkowym z dwóch stron. Te tryby oznaczają, że można nagrywać wszystko za pomocą tylko jednego mikrofonu – nie ma potrzeby używania wielu mikrofonów z wieloma ustawieniami lub skomplikowanej konfiguracji lub dodatkowego sprzętu. Wszechstronność Blue Yeti oznacza, że można go używać do prawie każdego rodzaju nagrań.