Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych projektorów do 500 zł ranking maj

Rosnąca popularność projektorów
Polski rynek oferuje na dzień dzisiejszy ogromny wybór projektorów. W zależności od zastosowania możemy znaleźć wśród nich: multimedialne, prezentacyjne i uniwersalne. Ich ceny bywają bardzo zróżnicowane i o ile jeszcze kilka lat temu projektory widywało się głównie w salach konferencyjnych, to dziś coraz częściej zaczynają one w prywatnych domach zajmować miejsce telewizora. I oczywiście nie jest to główne zastosowanie, jednak projektory stają się coraz bardziej powszechne i dostępne dla większości. Głównym tego powodem jest istnienie modeli w bardzo przystępnych cenach i stosunkowo dobrej jakości.

Dostępne cenowo – ranking projektorów do 500 zł
Zajmiemy się dzisiaj jedną z niższych półek cenowych, jednak pozwalającą na cieszenie się w pełni wszystkimi funkcjami oferowanymi przez technologie zastosowane przy tworzeniu urządzenia. Projektory, które znajdują się na poniższej liście, należą do uniwersalnych i sprawdzą się niemal w każdych warunkach. Przygotowaliśmy więc ranking, dzięki któremu dowiesz się, jakie możesz znaleźć najlepsze projektory do 500 zł.

5. Philips Neopix Easy Npx440

Philips jako jeden z wiodących producentów elektroniki proponuje nam całkiem przyzwoity sprzęt za niewielkie pieniądze. W naszym zestawieniu zajmuje 5. miejsce, jednak nie znaczy to, że nie jest wart zakupu. Jeśli szukasz projektora domowego i nie masz zbyt wygórowanych oczekiwań, na pewno będziesz z niego zadowolony. Jego specyfikacja sprawdzi się przy wyświetlaniu filmów i seriali w zaciszu domowym. Wyświetla obraz wielkości do 80 cali. Posiada możliwość ręcznej korekcji obrazu. Żywotność lampy to około 20 tys. godzin. Posiada wejście USB, jednak nie posiada wejścia HDMI. Nie ma możliwości łączenia się ze smartfonem poprzez wifi i bluetooth. Podsumowując, projektor od Philips posiada swoje wady, jak i zalety, jednak na pewno zadowoli przeciętnego użytkownika.

4. Forever MLP-100

Projektor idealny do użytku domowego. Nie tylko, ponieważ posiada duże spektrum zastosowań, jednak do domowego wyświetlania sprawdzi się najlepiej. Wyświetla obraz wielkości 30 do 120” jednak uważamy, że skala ta jest nieco zawyżona. Jak podaje producent, żywotność lampy to około 30 tys. godzin. Posiada wejścia USB i HDMI. Kompatybilny z systemem android, posiada możliwość połączenia się poprzez wifi lub bluetooth. Ważną zaletą jest zdecydowanie przetwarzanie dźwięku. Projektor ma wbudowane dwa systemy audio, dzięki czemu odtwarza dźwięki na naprawdę przyzwoitym poziomie. Podsumowując, nie jest to sprzęt najwyższej możliwej jakości w tej półce cenowej, lecz nie należy też do najdroższych w tym zestawieniu. Spełnia jednak wszystkie swoje funkcje w sposób prawidłowy i zadowalający. W tej cenie jest to naprawdę dobry projektor.

3. Kruger&Matz V-Led10

Jeśli szukasz projektora idealnego do oglądania filmów i seriali, to ten model sprawdza się w tym celu idealnie. Projektor jest ledowy i wyświetla obrazy w rozdzielczości full HD. Istotną zaletą projektora Kruger&Matz jest również długa żywotność lampy. Producent obiecuje, że wystarczy ona nawet na 50 tys. godzin oglądania. Zakres rozmiaru projekcji to nawet 120”. Sformułowanie “kino domowe” zdecydowanie pasuje więc do tego urządzenia. Projektor posiada wbudowany głośnik, jednak posiada także wejście AUX umożliwiające podpięcie głośników. Są również porty HDMI, USB, VGA i AV. Możesz więc bez problemu podłączyć do niego dekoder cyfrowy, pendrive, laptop czy smartfon. Możliwe jest oczywiście również sterowanie pilotem na odległość. Ponadto rozmiary projektora są niewielkie, można powiedzieć, że jest wręcz przenośny. Praktyczne urządzenie, które z pewnością zaspokoi potrzeby domowego użytkowania. Według opinii wielu jest to idealny stosunek ceny do jakości.

2. Overmax Multipic 2.5

Pod względem specyfikacji jest bardzo podobny do swojego poprzednika. Maksymalna wielkość wyświetlanego obrazu to 120”, żywotność baterii również oscyluje wokół 50 tys. godzin. Lampa mocy 50W. Moc głośników 3W. O ile poprzednik idealnie sprawdzał się do seansów domowych, ten jednak równie dobrze sprawdzi się np. podczas prezentacji biznesowej czy wykładu. Posiada bardzo praktyczną możliwość zawieszenia na statywie. Jego rozmiary są jednak niewielkie, więc bez problemów możemy go transportować ze sobą. Jest niezwykle dyskretny, ponieważ posiada bardzo cichy system chłodzenia. Posiada manualną korekcję obrazu, która sprawia, że obraz będzie prostokątny bez względu na powierzchnię wyświetlania czy kąt ustawienia rzutnika. System jest dziecinnie prosty w obsłudze. Model ten polecamy, jeśli cenisz sobie spokój i praktyczność i wielość zastosowań. Cena rynkowa jest mniejsza niż pozycji 5, toteż większość opinii użytkowników jest bardzo przychylnych.

1. Overmax MULTIPIC 3.5

Kolejna generacja projektora od Overmax. Pod wieloma względami jest to ulepszona wersja poprzednika. Porównując, możemy dostrzec różnicę w mocy lampy. Lampa w wersji 3.5 ma aż 65W. Żywotność baterii jest na zbliżonym poziomie, około 50 tys. godzin. Na plus w odnowionej wersji jest również jakość wbudowanego zestawu audio. Głośniki mają moc 5W. Różnice nie są zbyt duże, lecz przy dłuższym użytkowaniu na pewno zauważalne. Posiada wejścia HDMI, USB, VGA. Możliwość połączenia ze smartfonem poprzez wifi. Cechą wyróżniającą go na tle poprzednich pozycji jest przekątna obrazu. Maksymalna wielkość wyświetlania może wynosić tu aż 150 cali, przy doskonałym kontraście i jakości full HD. Jeśli chcielibyśmy sugerować się samą specyfikacją urządzeń, to Multipic 3.5 zdecydowanie króluje. Pamiętajmy jednak, żeby sprzęt dopasować również do swoich indywidualnych potrzeb.