Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych materacy dmuchanych

Materace dmuchane to idealne rozwiązanie, gdy potrzebna jest tymczasowa dodatkowa przestrzeń do spania. Są niezawodne w wielu momentach, na przykład podczas odwiedzin gości. Dzięki dmuchanym materacom można w krótkim czasie „stworzyć” nowe miejsce, np. w salonie i sprawić, że będą oni mogli spędzić noc w komfortowych warunkach. Tego typu produkty sprawdzą się doskonale również w trakcie przeprowadzki. Czasami podczas remontu, gdy urządzane jest całe mieszkanie, a właściwe łóżko do sypialni jeszcze nie zostało wybrane lub dostarczone, wygodniej skorzystać z materaca niż spać na podłodze. Dmuchany model to także idealne rozwiązanie dla podróżników lubiących spędzać noce w namiocie, ponieważ łatwo można go przewieźć i napompować.

Na rynku dostępnych jest obecnie wielu producentów, a co za tym idzie, produkty są coraz wyższej jakości. Potrzebujesz dowiedzieć się, gdzie znajdziesz najlepsze materace dmuchane? Zapoznaj się z rankingiem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dmuchanego materaca do spania?

Najważniejsza jest wygoda. Najlepszy materac dmuchany do spania sprawia, że poczujesz się, jakbyś spał we własnym łóżku. Aby był wygodny, musi mieć odpowiednią twardość. Główną zaletę tego rozwiązania stanowi fakt, że można regulować jego poziom twardości poprzez ilość powietrza. Dzięki temu każdy może dostosować posiadany egzemplarz do swoich potrzeb i wymagań.

Warto również zwrócić uwagę na wyprofilowanie materaca. Jak wiadomo, każdy ma inne preferencje, jednak zbyt mocno wyprofilowany model może nie być zbyt wygodny do spania. Prosta płaszczyzna zawsze spełni swoje zadanie i sprawi, że materac będzie uniwersalny.

Istotną kwestią jest sposób nadmuchiwania. W dzisiejszych czasach materace w większości posiadają wbudowane pompki, które automatycznie, po naciśnięciu przycisku wpuszczają powietrze. Dzięki temu po krótkiej chwili produkt zostaje napompowany. Dostępne są również materace, które pompuje się ręcznie. Najłatwiejsze rozwiązanie stanowią w tym przypadku modele nożne. Naciskanie pompki stopą wymaga mniejszego nakładu siły niż ręczne egzemplarze. Na szczęście czasy, gdy materac trzeba było dmuchać ustnie, odeszły już w niepamięć.

Należy też pamiętać o tym, żeby materac po złożeniu nie zajmował dużo miejsca. Zazwyczaj jest to rzecz, z której korzysta się najwyżej kilka razy do roku, nie warto więc kupować modelu zajmującego połowę szafy.

Dmuchany materac musi również być dostosowany do wolnej przestrzeni, jaką dysponuje mieszkanie lub pokój. Obecnie można kupić modele jednoosobowe oraz dwuosobowe w różnych rozmiarach. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, dobrze jest zmierzyć dostępną przestrzeń przed zakupem, żeby mieć pewność, że nadmuchany materac się zmieści i pozostanie jeszcze trochę przestrzeni na przejście obok niego.

Poniżej znajduje się ranking materacy dmuchanych dostępnych na rynku. Sam zdecyduj, który będzie najlepszy dla Ciebie.

5. Materac dmuchany Intex 6441

Jest to materac dedykowany dla dwojga. Jego wymiary to 203 × 152 cm, więc bez problemu mogą się na nim wyspać dwie dorosłe osoby. Maksymalne obciążenie to 272 kg. Ze względu na to, że jest dość wysoki (ok.50 cm wysokości), wygodnie się z niego wstaje, co może być istotne, jeśli mają z niego korzystać osoby starsze lub schorowane. Ma wbudowaną pompkę, dzięki czemu nie wymaga zakupu dodatkowych akcesoriów. Producent zapewnia, że za sprawą wykorzystania specjalnej technologii włókien Fiber-Tech materac nie ulegnie rozciągnięciu i będzie można korzystać z niego przez długi czas. Welurowe pokrycie sprawia, że jest miły w dotyku, a wszelkiego rodzaju pokrycie lub pościel nie będzie się łatwo zsuwać.

4. Materac dmuchany Bestway

Ten materac również jest przeznaczony dla dwóch osób. Może być stosowany zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Po napompowaniu jego wysokość to 22 cm. Waży niecałe 4 kg, więc będzie dobrym rozwiązaniem na biwak. Producent zapewni, że dzięki zastosowaniu specjalnego stelaża coil-beam, który łączy górną i dolną warstwę za pomocą rur, materac zyskuje wytrzymałość. Po napompowaniu model staje się wyprofilowany w specyficzny sposób, co wielu osobom ułatwia znalezienia odpowiedniej pozycji do spania.

3. Materac dmuchany Intex

Ten materac to świetne rozwiązanie, ponieważ służy jako przestrzeń do spania i siedzenia. Jest to tak naprawdę pompowana sofa z funkcją spania po rozłożeniu konstrukcji. Jej wymiary (203 × 224 × 66 cm) sprawiają, że bez problemu usiądą lub wyśpią się dwie dorosłe osoby. Materac został stworzony z wytrzymałego materiału z użyciem włókna Fiber-Tech. Dzięki temu nie będzie się rozciągał, nie straci sprężystości i posłuży przez wiele lat. Jego welurowe pokrycie łatwo się czyści. Materac jest sprzedawany z elektryczną pompką, która posiada również inne końcówki, dzięki czemu przyda się do pompowania wielu sprzętów.

2. Materac jednoosobowy Bestway Pavillo

Jednoosobowy materac dmuchany to najlepsze rozwiązanie dla małej przestrzeni. Jego wymiary (188 × 99 × 28 cm) pozwolą zaimprowizować dodatkowe miejsce do spania nawet w niewielkich pomieszczeniach. Ten ma dodatkowo wyprofilowaną przestrzeń pod głowę. Nie posiada wbudowanej pompki, dlatego niezbędne jest zewnętrzne akcesorium. Przeznaczony został dla osób o wadze nie większej niż 150 kg.

1. Materac dmuchany Intex Materac do spania 152 × 236 × 86 cm Ultra Plush Headboard z wbudowaną pompką i wezgłowiem 64448

Ten materac to wersja luksusowa. Dzięki wbudowanej pompce jego napompowanie zajmuje tylko kilka chwil. Wysokość to 86 cm, dzięki czemu można poczuć się jak na normalnym łóżku. Dodatkowy komfort dają wezgłowie oraz welurowe pokrycie. Materac jest przystosowany dla dwóch dorosłych osób. Do zestawu została dołączona również torba do przechowywania.

Najlepszy materac dmuchany do spania to taki, na którym się wyśpisz. Jednak uważaj – modele przedstawione w tym rankingu mogą sprawić, że na dobre zrezygnujesz z łóżka!