Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych kasków szczękowych

Najlepsze kaski szczękowe to takie, które odznaczają się wygodą, bezpieczeństwem i nowoczesną technologią wykorzystaną podczas produkcji. Produkt warto kupować u doświadczonych producentów. To zazwyczaj wiąże się z gwarancją jakości. Każdy dobry kask szczękowy powinien być wyposażony w odpowiedni blend nieprzepuszczający promieniowania UV. Warto również zwrócić uwagę na obecność w modelu Pin locka, który zapobiega parowaniu, dzięki czemu zwiększa widoczność. Należy również dobrać we właściwy sposób rozmiar. Jeżeli planujesz kupować kask przez internet, musisz dokonać dokładnych pomiarów głowy. Zbyt mały kask będzie powodował dyskomfort. Z kolei zbyt duży może nie oferować dla Ciebie pożądanego poziomu bezpieczeństwa. Warto zapoznać się z poniższym rankingiem kasków szczękowych, ponieważ wszystkie z podanych niżej propozycji spełniają wszystkie kluczowe kryteria. Podane propozycje TOP 5 kasków szczękowych są zróżnicowane pod kątem cenowych. Dzięki czemu możesz wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie propozycję.

Ranking kasków szczękowych – TOP 5

5. LS2 FF902 SZCZĘKOWY KASK MOTOCYKLOWY R.L + PINLOCK 

To propozycja, której niewątpliwą zaletą jest nowoczesny sposób podnoszenia. Można wykonać tę czynność jedną ręką. Innymi udogodnieniami zapewniającymi komfort jest możliwość natychmiastowego zapinania paska oraz wentylacja. Kask może być wykorzystywany przez alergików ze względu na sposób wykonania wyściółki. Dodatkową zaletą jest łatwość utrzymania ze względu na możliwość prania w pralce. Inną zaletą jest odpowiednia szyba. Jest ona niezwykle wytrzymała oraz nie przepuszcza promieniowania słonecznego. Dodatkowo produkt jest sprzedawany w atrakcyjnej cenie. Ponadto produkt jest całkowicie dostosowany do zakładania go przez osoby noszące okulary. Hiszpańska firma produkująca kaski szczękowe od ponad 30 lat wybiera zawsze najnowsze technologie.

4. Kask motocyklowy szczękowy z blendą W-tec YM-925

Jest to rozwiązanie nowoczesne, a jednocześnie charakteryzujące się prostotą obsługi. Ten kask motocyklowy zawdzięcza to obecności ruchomej dźwigni pozwalającej na nieskomplikowaną regulację. Produkt ten jest ceniony również za designerski wygląd. Produkt posiada aż 4 otwory wentylacyjne zarówno na górze, jak i na dole. Dzięki temu jazda jest wygodna niezależnie od warunków atmosferycznych. W razie potrzeby można je również zamknąć. Kolejną zaletą tego modelu jest wytrzymała pleksi, która jest zarazem odporna na wszelkie zarysowania. Również w wypadku tego kasku można zaliczyć na odporność ze strony promieniowania UV. Produkt ten dostępny jest w niezwykle atrakcyjnej jak na kaski szczękowe cenie.

3. CABERG KASK SZCZĘKOWY DUKE II SMART S 

To model relatywnie tani. Jednocześnie charakteryzuje go niezwykle wysoki poziom jakości. Wyściółka ma elementy antybakteryjne. Dzięki temu jazda jest jeszcze bardziej bezpieczna. Warto zaznaczyć, że podczas wykonywanych testów jakości ten kask szczękowy otrzymał maksymalną możliwą ocenę. Obsługa jest w pełni intuicyjna. Dzięki obecności przełącznika motocyklista może regulować kask. Dzięki temu można jeździć zarówno z otwartą, jak i zamkniętą szczęką. Wybór zależy od osobistych potrzeb. Szybka została wykonana z dobrej jakości materiału, odpornego na zarysowania. Produkt posiada również odpowiednią osłonę przeciwsłoneczną. Włoski producent kasków motocyklowych cieszy się uznaniem ze strony konsumentów oraz długoletnim doświadczeniem w produkcji tego typu produktów.

2. HJC HJC I90 WHITE KASK SZCZĘKOWY BIAŁY POŁYSK PINLOCK 

To produkt posiadający skorupę poliwęglową. Dzięki temu zapewniony jest komfort jazdy poprzez lekkość tego motocyklowego kasku szczękowego. Wnętrza wyściółka jest łatwa w utrzymaniu, ponieważ nie ma przeciwwskazań do jej prania. Dodatkowo ma ona właściwości antybakteryjne i z łatwością pochłania wilgoć. Wszystkie te czynniki powodują, że jazda jest jeszcze bardziej komfortowa. Dodatkowo użytkownik jest wyposażony w różne wypełnienia, dzięki czemu rozmiar jest w pełni dopasowany do głowy motocyklisty. Innym atutem tego produktu jest wyposażenie w specjalny wizjer blokujący przepływ światła słonecznego. Przeciwsłoneczny wizjer w połączeniu z blender zapewniają 99% nieprzepuszczalności. Dzięki temu wzrok jest w pełni bezpieczny i kask ten jest doskonale dopasowany do jazdy turystycznej. Dzięki obecności klamry na zatrzask możliwa jest regulacja. Dodatkowo została ona stworzona ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest ona niezwykle wysokiej jakości.

1. Kask szczękowy Hjc I90 Metal Black czarny 

To lekkie rozwiązanie idealne do jazdy turystycznej. Skorupę cechuje kompaktowość. Kask jest idealnie dostosowany do montażu technologii Bluetooth. Co w znaczny sposób ułatwia poruszanie się po nieznanym dotąd terenie. Odpowiednia osłona przeciwsłoneczna umożliwia dobrą widoczność. Dzięki niej oczy męczą się znacznie wolniej, co wydłuża możliwości jazdy motocyklem. Dużą zaletą produktu jest podwójna homologacja. Odpowiedni kształt skorupy zapewnia zarówno odpowiedni przepływ powietrza, a zatem wentylacje, jak i redukcję hałasów. Dodatkową zaletą jest możliwość natychmiastowej i bezproblemowej wymiany szyby. Ten kask szczękowy jest miękki i wygodny w środku. Dodatkowo komfort jazdy jest jeszcze większy dzięki obecności blendy nieprzepuszczającej promieniowania UV, jak również odpornej na zarysowania. Produkt ten należy do nieco droższych, lecz wysoki poziom jakości i duża liczba udogodnień sprawia, że jest on wart swojej ceny.