Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych kasków narciarskich

najlepsze kaski narciarskie, jaki najlepszy kask narciarski, ranking kasków narciarskich

Nieważne, czy jesteś zaawansowanym narciarzem czy na trasach stawiasz swoje pierwsze kroki. Kask stanowi niezbędny elementem wyposażenia każdego, kto decyduje się założyć narty i wyruszyć na stok w poszukiwaniu rozrywki. W dzisiejszych czasach używanie tego akcesorium w trakcie jazdy stało się niemal powszechne i nie ma w tym niczego dziwnego. W końcu każdy chce uniknąć poważnych urazów, a po ekscytującej zabawie wrócić w pełni zdrowy do domu.

Nowoczesne kaski narciarskie i snowboardowe są lżejsze, bezpieczniejsze oraz wygodniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Każdy model, który włożysz na głowę, powinien spełnić swoje zadanie, ale warto wiedzieć, że nie wszystkie egzemplarze są sobie równe. Jeśli to właśnie Ty rozglądasz się za najskuteczniejszym modelem, to trafiłeś idealnie. Specjalnie w tym celu został przygotowany ranking kasków narciarskich. W ten sposób możesz zapoznać się z najchętniej wybieranymi propozycjami oraz będziesz miał okazje przyjrzeć się najkorzystniejszym ofertom

5. Anon Raider Snowboard Helmet - Black

Ranking kasków narciarskich, które w największym stopniu zasługują na uznanie, rozpoczyna się od modelu Anon Raider Snowboard. Jest to bardzo popularny egzemplarz, cieszący się dobrą opinią wśród jego użytkowników. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, pozycja ta zawiera wiele nowoczesnych systemów ochronnych, a także stylowe wykończenie matowe lub błyszczące. Jedną z najlepszych cech tego produktu jest regulowana wentylacja. W tym celu producent umieścił w konstrukcji specjalne otwory – w tym dwa przy czole, kilka na górze oraz kilka z tyłu głowy. Są one bardzo przydatne, ponieważ dzięki nim można poczuć się odciążonym oraz nieco bardziej zrelaksowanym dzięki większemu dopływowi powietrza. Ciekawe rozwiązanie stanowi także regulacja rozmiaru za pomocą systemu Fine Tune Adjust, który ma postać łatwego do chwycenia pokrętła z tyłu kasku, które precyzyjnie dopasowuje przestrzeń wewnątrz akcesorium do obwodu głowy użytkownika. Kask ten jest niesamowicie lekki – dzięki temu skutecznie ułatwia jazdę wyczynową. Pasek do gogli posiada zapięcie na zatrzask, więc ochrona oczu też została zagwarantowana. Cena tego modelu nie wynosi zbyt wiele, co jeszcze bardziej zachęca do wypróbowania tego modelu.

4. Head Radar Black/Lime 21/22

Head Radar to doskonały kask wyprodukowany przez bardzo doświadczoną firmę. Zawiera on całą gamę nowoczesnych rozwiązań w bardzo lekkiej i wygodnej formie, dlatego zdecydowanie nie mogło go zabraknąć w prezentowanym rankingu. Regulowany system wentylacji sprawia, że Radar zachowuje ciepło oraz jest wygodny w każdych warunkach. Kiedy na dworze panuje mróz i potrzebujesz trochę dodatkowej ochrony, możesz otworzyć kask, aby łatwo pomieścić kominiarkę lub cienką czapkę. W cieplejsze dni natomiast system wentylacji zapewni odpowiednią ilość świeżego powietrza. Chociaż model ten jest ogólnie ładnie wyglądającym elementem ochronnym, warto zwrócić uwagę na to, jaką prezentuje funkcjonalność oraz kompatybilność z niemal każdą parą gogli. Wycięcia nad nausznikami i płytkie rondo z przodu zostały zaprojektowane tak, aby estetycznie, a zarazem wygodnie zmieścić specjalne okulary narciarskie. Kształt tego sprzętu skutecznie minimalizuje ślizganie się gogli. Ważna jest też łatwa w użyciu klamra magnetyczna i wyściółka z antybakteryjnej tkaniny zapewniającej higieniczne warunki wewnątrz kasku.

3. Head Varius Anthracite/White 18/19

Jaki kask narciarski jest najlepszy pod względem bezpieczeństwa? Oczywiście Head Varius plasujący się na trzecim miejscu zestawienia. Gwarantuje on wysoki poziom bezpieczeństwa oraz wygodę zarówno podczas jazdy wyczynowej, jak i rekreacyjnej. Model ten pozwala na dopasowanie rozmiaru względem głowy lub tego, co się na niej znajduje. Zatem, jeśli nosisz czapkę, to nie musisz jej zdejmować – wystarczy odpowiednio zmienić ilość przestrzeni wewnątrz tego egzemplarza. Charakterystycznymi elementami są specjalne otwory wentylacyjne. W przypadku przednich i tylnych otworów istnieje możliwość regulacji za pomocą suwaków. Jeśli warunki będą odpowiednie, możesz zdjąć zatrzaskowe nauszniki. Specjalna antybakteryjna wyściółka, aktywowana przez pot, pomaga zapobiegać przykrym zapachom podczas wymagających wizyt na stoku.

2. Kask Casco Sp-2 Visier Navy Black

Casco Sp-2 Visier jest bardzo ciekawym elementem znajdującym się na drugim miejscu podium tego rankingu, ponieważ został wyposażony w dość innowacyjną technologię z najwyższej półki. Dzięki licznym otworom wentylacyjnym, MIPS i płynnemu systemowi regulacji pokrętła zapewnia doskonałą równowagę między ceną a funkcjonalnością. Model ten bez problemu dopasuje się do wielu kształtów głowy, więc nie musisz się martwić, że będzie niewygodny. Casco Sp-2 Visier cieszy się dobrą opinią wśród klientów, którzy zwracają uwagę na całodzienny komfort i minimalną ilość nieprzyjemności związanych z jego noszeniem. Miękkie nauszniki zapewniają wygodę, ale mają tendencję do wpuszczania chłodnej bryzy podczas jazdy z większą prędkością. Jego cena może wydawać się spora, ale tak jakościowy element jest jej zdecydowanie wart.

1. Salomon Driver+ Photo Black 19/20

Produkt marki Salomon to doskonały kask, który jest uwielbiany przez wielu profesjonalistów. Nic więc dziwnego, że podium prezentowanego zestawienia bezapelacyjnie należy do niego. Przez cały rok zapewnia świetną jakość, a przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. W przypadku tego wygodnego kasku o multisportowym charakterze cena jest bardziej niż rozsądna. Prezentowany model spełnia europejskie normy bezpieczeństwa dotyczące jazdy na rowerze, deskorolce i wrotkach. Konstrukcja została wykonana również zgodnie z europejskimi kryteriami dla kasków wykorzystywanych podczas jazdy na nartach oraz deskach snowboardowych. Ten egzemplarz doskonale ochroni zarówno głowę dorosłego, jak i dziecka. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem profesjonalnego kasku, to Salomon Driver+ stanowi bezkonkurencyjny produkt. Jego cena jest dość wysoka, ale biorąc pod uwagę funkcjonalność na świetnym poziomie, warto na niego postawić, aby zapewnić sobie maksymalny poziom bezpieczeństwa.