Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych rolet okiennych

Rolety to osłony okienne, pełniące funkcję dekoracyjną i praktyczną. Umożliwiają one regulację ilości światła wpadającego do wnętrza. Ponadto pozwalają na zachowanie prywatności w pomieszczeniach. Dzięki nim można skutecznie uchronić się przed spojrzeniami sąsiadów. Dodatkowo rolety chronią przestrzeń przed nagrzewaniem się poprzez blokowanie promieni słonecznych wpadających do wnętrza. Te osłony okienne stanowią również dekorację. Pozwalają podkreślić charakter przestrzeni i nadają pomieszczeniom indywidualny styl. Jednak, jak spośród tak wielu rolet, dostępnych na rynku, wybrać te najlepsze? Przede wszystkim należy dopasować je do wymiarów okien i stylistyki wnętrza. Ponadto warto sprawdzić jakość wykonania rolet i poznać opinie na ich temat. Osłony okienne najlepiej kupować od znanego producenta, który działa na rynku od lat i cieszy się zaufaniem klientów. Nie warto zamawiać rolet z niesprawdzonego źródła, gdyż ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia. A w celu zapoznania się z jednymi z najlepszych osłon dostępnych na rynku, wystarczy przejść niżej. W tym rankingu rolet okiennych znajdują się wyłącznie polecane produkty, które zdobyły świetne opinie użytkowników. 

5. Roleta okienna dzień i noc – Zebra V

Piąte miejsce w rankingu rolet zajmuje osłona okienna dzień i noc – Zebra V, która zachwyca swoją estetyką, jakością wykonania i funkcjonalnością. Gwarantuje doskonałą ochronę przed promieniami słonecznymi, jednak nie tworzy pełnego zaciemnienia. Wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, cechujących się trwałością, wytrzymałością i wysoką odpornością na uszkodzenia. Ponadto roleta dzień i noc – Zebra V jest łatwa do utrzymania w czystości i prosta w obsłudze. Prezentuje się elegancko i dodaje pomieszczeniom klasy. Nadaje się do wnętrz klasycznych, nowoczesnych i tych utrzymanych w nieco mniej popularnej stylistyce. Roleta Zebra V ma niezawodny mechanizm i jest łatwa w montażu. Sprawdza się w niemal w każdym typie pomieszczeń. Dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego bez problemu można dopasować ją do swoich indywidualnych preferencji i stylu wnętrza.

4. Roleta okienna zaciemniająca Silver

Czwarte miejsce w rankingu rolet okiennych zajmuje model zaciemniający Silver, który doskonale nadaje się do wszystkich mocno nasłonecznionych pomieszczeń. Posiada srebrną powłokę, która skutecznie zapobiega przedostawaniu się promieni słonecznych do wnętrz. Doskonale sprawdza się m.in. w łazienkach, sypialniach i pokojach dziecięcych, czy biurach. Roleta zaciemniająca Silver nie tylko stanowi ochronę przed słońcem, ale również pozwala zachować prywatność we wnętrzu. Dodatkowo zabezpiecza przestrzeń przed nadmiernym nagrzewaniem. Tkanina użyta do jej produkcji została pokryta impregnatem, który zapobiega wnikaniu zabrudzeń w głąb osłony. Dzięki temu roleta Silver jest odporna na zanieczyszczenia i łatwa w pielęgnacji. Ponadto wspomniany impregnat chroni osłonę okienną przed nieestetycznymi zagnieceniami. Co ważne, roleta zaciemniająca Silver posiada atest higieniczny, co potwierdza jej wysoką jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Nie zawiera ona formaldehydu, który niekorzystnie wpływa na samopoczucie.

3. Roleta gotowa złożona dzień i noc

Jakie są najlepsze rolety? Ranking ten nie mógł pominąć gotowej, złożonej osłony dzień i noc, która zachwyca swoją praktycznością i designem. Stanowi ona świetną alternatywę dla klasycznych zasłon i firan. Dzięki niej można zachować prywatność we wnętrzu i dodać przestrzeni indywidualizmu. Pozwala ona również na płynną regulację światła. Dużą zaletą tej rolety jest fakt, iż została pokryta impregnatem chroniącym przed zanieczyszczeniami i zagnieceniami. Dodatkowo ta osłona dzień i noc wyróżnia się wysoką jakością wykonania. Została dopracowana w każdym szczególe, dzięki czemu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

2. Roleta okienna dzień i noc – Zebra IV

Drugie miejsce w rankingu najlepszych rolet należy do modelu dzień i noc Zebra IV, który idealnie nadaje się zarówno do domów i mieszkań prywatnych, jak i biur. Ta nowoczesna osłona okienna wykonana jest z solidnych materiałów, które nie pochłaniają zapachów i są łatwe do utrzymania w czystości. Dzięki temu nadaje się ona do wszystkich pomieszczeń, również do kuchni. Roleta dzień i noc Zebra IV pozwala na regulację ilości światła wpadającego do wnętrza. Posiada ona dwie warstwy tkanin – przezroczystą i zaciemniającą – dlatego pozwala na delikatne rozjaśnienie pomieszczenia lub całkowite zaciemnienie. Dzięki niej można zasłonić okno częściowo bądź zupełnie, w zależności od indywidualnych potrzeb.

1. Roleta Mini Stockholm

Pierwsze miejsce w rankingu rolet okiennych zajmuje model Mini Stockholm, który zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów. Ta wysokiej jakości osłona została wyprodukowana z tkaniny premium, cechującej się widocznym, grubym splotem. Roleta Mini Stockholm jest półzaciemniająca. Oznacza to, że skutecznie zatrzymuje intensywne promienie słoneczne i wpuszcza do wnętrza tylko delikatnie rozproszone światło. Ta osłona okienna wyposażona jest w obciążnik, gwarantujący równomierne napięcie materiału. Idealnie nadaje się ona do wszystkich wnętrz. Posiada atest higieniczny, który potwierdza jej doskonałą jakość i zapewnia, że jest bezpieczna w użytkowaniu.