Przejdź do treści
Szukaj

Ranking TOP5: Najlepszych zmiękczaczy do wody

Zanieczyszczenia wody w instalacjach wodociągowych to powszechne zjawisko, które nie sposób wyeliminować bez wykorzystywania odpowiednich urządzeń filtrujących. Wytrącający się osad zwiększa ryzyko występowania awarii sprzętów AGD. Obecność kamienia może generować dysfunkcje pralek, ekspresów do kawy, czy zmywarek. Niezależnie od tego, czy źródło czerpania wody pochodzi z własnego ujęcia, czy z sieci wodociągowej, warto zdecydować się na zakup zmiękczacza do wody. Działanie zmiękczaczy do wody polega na filtracji i oczyszczaniu cieczy z jonów twardości, które składają się przede wszystkim z wapnia i magnezu. Poniżej przedstawiamy ranking zmiękczaczy do wody, które wyróżniają się skutecznością działania spośród wielu innych urządzeń na rynku.

5. Zmiękczacz wody EcoWater Comfort 500

EcoWater to jeden z największych producentów zmiękczaczy do wody na świecie. Wieloletnie doświadczenie w produkcji sprzętów filtrujących pozwala na tworzenie innowacyjnych, zoptymalizowanych i nowoczesnych zmiękczaczy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje model Comfort 500, który posiada szereg funkcjonalnych udogodnień. Urządzenie zapewnia stały monitoring przepływu wody, małe straty ciśnieniowe, oraz niskie straty eksploatacyjne ze względu na wbudowany system regeneracji przeciwprądowej. Urządzenie spełnia wszelkie, niezbędne normy prawne i posiada wiele certyfikatów, które potwierdzają jego wysoką jakość. W systemie konstrukcyjnym urządzenia znajduje się tzw. jonowymienna żywica, która odpowiada za detaliczne usuwanie związków magnata, czy żelaza z cieczy.

4. Zmiękczacz wody Blue Soft - RX25/C100

Global Water to firma, która od wielu lat dostarcza na rynek skuteczne systemy filtrujące i uzdatniające. W rankingu najlepszych zmiękczaczy do wody nie mogło więc zabraknąć modelu Blue Soft RX5/C100. Zastosowane w konstrukcji złoże jonowymienne odpowiada za wymianę jonów magnezu i wapnia na jony sodu. Producent zadbał o uwzględnienie potrzeb przeciętnego konsumenta, zapewniając szereg ekonomicznych i funkcjonalnych udogodnień. W modelu Blue Soft RX5/C100 znajduje się specjalny By-pass z regulacją twardości wody. Urządzenie posiada także odpowiednie zabezpieczenia (np. przed zapowietrzeniem, czy zalaniem), które znacząco wpływają zarówno na komfort użytkowania, jak i żywotność zmiękczacza.

3. Zmiękczacz wody Kinetico model 2040s OD

Kolejną marką, która zasługuje na uwzględnienie w rankingu najlepszych zmiękczaczy do wody, jest Kinetico. Model 2040s OD to jedno z najlepszych urządzeń w swoim przedziale cenowym. Idealnie miękka woda oraz minimalizacja kosztów regeneracyjnych to aspekty, które stanowiły główne cele producenta. Produkt nie wymaga zasilania elektrycznego. Na stronie sklep.osmoza.pl można zakupić ten produkt wraz z dodatkowym filtrem wstępnym, który posiada regulator ciśnienia wody. Implementacja tego elementu pozwala na usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych i stanowi skuteczną ochronę przed wszelkimi skokami ciśnienia powstałymi wskutek poboru wody. Producent zapewnia także łatwy sposób użytkowania. Urządzenie można z powodzeniem zamontować samodzielnie, ponieważ zawiera proste podłączenie hydrauliczne.

2. Zmiękczacz wody Blue Soft - RX35/C100

W ofercie Global Water znajduje się również nowoczesny zmiękczacz do wody Blue Soft RX35/C100. Urządzenie to różni się od wymienionego wyżej modelu RX25/C100 zawartością złoża. W przypadku tego produktu wynosi ono 35 litrów. Sposób zamiany jonów żelaza i magnezu w jony sodu jest natomiast analogiczny. W tym modelu producent również wykorzystuje żywicę jonowymienną. Ilość wody zużywanej na regenerację wynosi ok. 180 litrów. Aby mieć pewność, że czynności instalujące zostaną przeprowadzone w odpowiedni sposób, należy sprawdzić moc zasilania. Powinna ona wynosić 230 V. Wybierając urządzenie do zmiękczania wody, warto również zwrócić uwagę na koszta eksploatacyjne. Aspekt ten regulowany jest nie tylko poprzez szereg parametrów technicznych, ale i konieczność wykonywania okresowych przeglądów gwarancyjnych. W przypadku tego modelu przeglądy nie są wymagane, ponieważ cały system ogranicza się do cyklicznego uzupełniania zbiornika z solą pastylkowaną.

1. Zmiękczacz wody Kinetico Premier Compact Plus

Opisując najlepsze zmiękczacze do wody, nie sposób zapomnieć o rewolucyjnym i w pełni zoptymalizowanym urządzeniu marki Kinectico. Model Premier Compact Plus cechuje się bardzo wysoką wydajnością podczas regeneracji złoża zmiękczającego. Ilość wody zużywanej na regenerację wynosi ok. 22 litrów. Niskie koszty eksploatacyjne idą w parze z efektywnością pracy tego urządzenia. Premier Compact Plus wyposażony jest aż w dwie butle ze złożem jonowymiennym. Producent dołącza do zestawu także dodatkowy filtr wstępny z regulatorem ciśnienia wody. Obecność tego elementu w systemie konstrukcyjnym pozwala uniknąć awarii, wynikających ze skoków ciśnienia (podczas poboru wody) oraz zanieczyszczeń mechanicznych. Ze względu na bardzo wysokie parametry techniczne, urządzenie to rekomendowane jest szczególności tym konsumentom, którzy posiadają przydomową oczyszczalnię ścieków.

Ranking zmiękczaczy do wody – innowacyjne systemy o najwyższych parametrach technicznych

Wszystkie, opisane wyżej zmiękczacze do wody charakteryzuje wysoka jakość. Do każdego modelu dołączona jest też instrukcja obsługi w języku polskim. W celu szczegółowego zapoznania się ze sposobem działania, instrukcją montażu i parametrami technicznymi konkretnego urządzenia, warto zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na stronie sklep.osmoza.pl.