Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych kasków motocyklowych ranking maj

Dla wielu z nas jazda na motorze stanowi pasję. Jest to piękne zajęcie, które wiąże się jednak ze sporym ryzykiem. Motocykl jest bardzo mobilnym i zarazem niebezpiecznym pojazdem. Oznacza to, że w celu zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa podczas podróży takim jednośladowcem należy odpowiednio się wyposażyć. W skład tego co powinieneś mieć na sobie, poruszając się na motorze, wchodzą: specjalne rękawice ochronne, specjalny kombinezon ochronny, wysokie skórzane buty motocyklowe oraz najważniejszy element, czyli kask.

Szykując swój strój na podróż – odpowiedni kask będzie najistotniejszym przedmiotem, ponieważ w razie upadku najbardziej podatną częścią ciała, jeśli chodzi o upadek, jest głowa. Często podczas zupełnie niegroźnych sytuacji dochodzi do poważnych uszkodzeń w tych okolicach. Jeśli szykujesz się do jazdy na motocyklu, to trafiłeś idealnie, ponieważ w tym artykule dowiesz się, jaki kask motocyklowy będzie dla Ciebie najlepszy.

5. KASK AGV K-3 SV WHITE/BLACK

Rzadko widuje się, aby coś bezpiecznego i jednocześnie taniego szło w parze. Co ciekawe kask AGV K-3 cieszy się bardzo dobrą opinią wśród jego użytkowników, będąc przy tym bardzo przystępną cenowo opcją. Kask ten jest gwarancją jakości i bezpieczeństwa, a jego znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny wzór oraz zintegrowany tylny spoiler, który wycisza przepływ powietrza. Podobnie jest ze specjalnym podbródkiem zaprojektowanym do redukcji wiatru podczas naprawdę dużych prędkości. AGV zawiera również wewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną, cztery przednie otwory wentylacyjne i dwa porty wyjściowe. Jest on także niebywale lekki, jak na kask motocyklowy za tak niewielką cenę. Całość posiada też wyjątkowo bezpieczny wizjer z twardymi zapadkami, które nie zwalniają osłony, nawet gdy jest ona częściowo otwarta w celu dodatkowej wentylacji. Jest to jedna z lepszych opcji na rynku, więc warto sprawdzić ją już teraz.

4. Kask Bell Qualifier DLX Mips Black

Wyjątkowy model kasku Bell Qualifier oferuje niesamowite funkcje oraz innowacyjną technologię w bardzo przystępnej cenie. Dla bezpieczeństwa zastosowano wielokierunkowy system ochrony przed uderzeniami, który jest powłoką wewnątrz kasku, a jego zadaniem jest początkowe przyjęcie obrażeń w razie wypadku i ochrona przed urazowym uszkodzeniem mózgu. Bell zawiera również fotochromatyczną osłonę twarzy, która automatycznie rozjaśnia się w ciemności i zabarwia w świetle słonecznym. Ten nowoczesny kask został zaprojektowany w tunelu aerodynamicznym, aby był bardziej aerodynamiczny i zapobiegał hałasowi wiatru podczas dużych prędkości. Bell dodał również wewnętrzny kołnierz, który ogranicza przepływ głośnego powietrza. Jeśli zależy Ci na wymianie szybki, to możesz zrobić to bezproblemowo, ponieważ twórcy uwzględnili ten proces podczas projektowania.

3. Kask ARAI Chaser X GENE

Najlepsze kaski na motor charakteryzują się tym, że są bezpieczne i pomagają w rozwinięciu dużych prędkości. Dzieje się tak w tym przypadku. Arai specjalnie zaprojektował Chaser X GENE do jazdy w pozycji wyścigowej. Jego możliwości są wręcz niebywałe. Zakrzywiona wentylacja, aerodynamika i malutka waga tego kasku pomagają w osiągnięciu najlepszych wyników na torze wyścigowym. Arai sprawił, że kask jest zaokrąglony i opływowy, aby poprawić przepływ powietrza w jego obrębie i sprawić, by kask rozpraszał więcej energii w przypadku uderzenia. Osłona twarzy Chaser X GENE jest wyposażona w dwu pozycyjny system zatrzasków, który bezpiecznie utrzymuje osłonę, ale w pozycji usuwania zaparowania, umożliwiając bezpieczne odpowietrzanie bez wznoszenia osłony z prędkością 70 mil na godzinę. Porty w tym wiadrze poprawiają przepływ powietrza do przodu głowy. Zdejmowana rolka na szyję zmniejsza hałas w chłodniejsze dni lub całkowicie usuwa się, aby umożliwić jeszcze więcej ciepła podczas pokonywania toru.

2. Fox KASK V3 RS PGMNT MULTI

Jeśli uwielbiasz jazdę w terenie, to ten kask na pewno Ci się spodoba. Fox Racing zbudował V3 RS, aby zapewnić Ci maksymalne bezpieczeństwo oraz wygodę jazdy w ciężkich warunkach, dzięki czemu jesteś lepiej chroniony. Najistotniejsze są wkładki wewnątrz kasku, które łagodzą siły obrotowe spowodowane uderzeniem. Co ciekawe, magnetyczny wizjer również się zwalnia, więc nie ma dodatkowej siły napierającej na tył głowy. Podczas jazdy V3 RS powinien być lekki dzięki powłoce z włókna węglowego. Obfita wentylacja kasku została zaprojektowana tak, aby nie dopuścić do przedostawania się kurzu lub piasku, jednocześnie zapewniając bardzo dobre oddychanie.

1. SCHUBERTH KASK MOTOCYKLOWY C3 PRO WHITE

Schuberth zaprojektował C3 Pro tak, aby był wyjątkowo cichy podczas długich przejazdów i zmniejszał zmęczenie. Tylny spojler twardo walczy z uderzeniami i towarzyszącym mu hałasem turbulencji wiatru. Schuberth umieścił nawet małe wgłębienia w otworach wentylacyjnych, które przekierowują przepływ powietrza po wewnętrznej stronie kasku. Oznacza to, że powietrze chłodzi twoją czaszkę, nie sprawiając wrażenia, że dmucha ci w uszy. Schuberth zadbał nawet o to, aby przedni przepływ powietrza wokół szerokiej osłony był płynniejszy. Model jest wykonany z największą starannością. Cena kasku może wydać się dość spora, ale powinieneś wiedzieć, że jest to istny faworyt w rankingu kasków motocyklowych.